W czerwcu uczniowie naszej szkoły , wzięli udział w XX  Edycji Ogólnopolskiej Prezentacji Projektów Młodzieżowych  na Zamku Królewskim  w Warszawie. To również jubileusz 25- lecie powstania Centrum Edukacji Obywatelskiej który jest organizatorem.

OPPM jest wielkim świętem dla uczestników programów CEO, którzy przyjeżdżają na Zamek Królewski aby w formie prezentacji, targów przedstawić efekty swojej pracy.

Jednym z kryteriów wyboru zespołów, które na drodze konkursu zostały zaproszone na galę OPPM jest solidna praca oraz ciekawa i innowacyjna forma prezentacji projektu. W tym roku Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Pawła II w Łomży znalazła się wśród pięciu  wyróżnionych projektów w programie Poczytajmy  i równocześnie w gronie 70 innych projektowych zespołów z całej Polski.

Po uroczystym otwarciu OPPM -2019  w Sali Wielkiej Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie wszyscy udali się w przestrzeni Arkad Kubickiego gdzie znajdowały się stoiska poszczególnych grup.

Tam  uczniowie naszej szkoły:  Wiktoria Depczyńska,   Alisa Faraponova, Szymon Sobczyński, Filip Janowski, przedstawili  efekty rocznej pracy projektu PoczytajMY . 

  Wszystkie stoiska były bardzo kolorowe. Nasz  zespół  reprezentował swoje osiągnięcia, wymieniał się doświadczeniami , rozmawiał i dzielił się pomysłami, udzielał  wywiadów,  a biorących udział w  naszych  konkursach obdarowywał ciekawymi gadżetami przekazanymi z Urzędu Miasta Łomża oraz upominkami wykonanymi przez uczniów.   

Ponadto na OPPM uczestniczyliśmy w kreatywnych warsztatach podczas których znaleźli inspirację do nowych działań na rzecz społeczności zarówno szkolnej i lokalnej. Wśród  dodatkowych atrakcji OPPM znalazły się ; gra terenowa, atelie fotograficzne i kącik poczytajkowy.

„Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie uwierzyli w swoje możliwości , nabrali pewności siebie i przełamali swoją nieśmiałość przed prezentowaniem się przed publicznością. Wart dodać, że w tegorocznej edycji programu „Poczytajmy” udział brało 260 szkół,  projekt naszej szkoły znalazł się w gronie 5–ciu wyróżnionych projektów w ramach tego  programu, a  działania w ramach wyborów konkursowych okazały się najciekawsze i właśnie nasza praca po raz kolejny została doceniona – koordynator Zofia Rusiłowicz – Kleczyńska.

Film - kliknij

Back to Top