28 maja 2019r. w Szkole Podstawowej nr5 w Łomży odbyły się międzyszkolne zawody ortograficzno-sportowe pt. „ORTOFRAJDA”. Wzięło w nich udział pięć szkół: SP1, SP5, SP7, SP9, SP10. Składały się z 5 konkurencji. Zadania z ortografii połączone były z ćwiczeniami sprawnościowymi.  Naszą szkołę reprezentowała Lena Domitrz, Adam Gradkowski, Karol Godlewski, Lena Mieczkowska i Olek Fronc. Wszyscy świetnie się bawiliśmy. Zajęliśmy 3 miejsce. Dostaliśmy wspaniałe nagrody. Po zawodach był słodki poczęstunek. Nasze panie Małgorzata Domaszewska  i Barbara Nowakowska były z nas bardzo dumne. Szczęśliwi i wzruszeni wróciliśmy do domów.

Lena Mieczkowska i Aleksander Fronc kl.II F