Niedawno byłam w schronisku, a właściwie w mini domu dla psów prowadzonym przez Stowarzyszenie przy szkole weterynaryjnej w Łomży. Przed wizytą wstąpiłam do sklepu po jakieś pyszności dla piesków. Bardzo się niepokoiłam, jak to będzie i czy poradzę sobie z opieką? Mimo, że bardzo lubię psy, ale mam małe doświadczenie w postępowaniu z nimi. Nauczyciel z tej szkoły zaproponował mi spacer z jednym z podopiecznych. Piesek okazał się spokojny i przyjazny. Kolejnym zwierzakiem był malutki, dwumiesięczny szczeniaczek, niezwykle słodki i nieporadny.

Okazało się, że wszystkie te psy są skierowane do adopcji. Jednym z nich jest 3- letnia Luna, kundelka, ma bardzo ładne umaszczenie i nadaje się do rodziny z dziećmi. Drugim pieskiem malutka dwumiesięczna przesłodka suczka, jeszcze bez imienia.

Zachęcam do poznania Luny i wspierania tego schroniska (karma dla psów, zabawki, smycze)

Natalia Karaś, kl.VIIIa