W miesiącu czerwcu w naszej szkole specjaliści z Ośrodka Interwencji Kryzysowej  w Łomży: Pani  Agnieszka Suchowska,   Pani Magdalena  Zawisza  oraz  Pani  Ewelina  Jankowska,  przeprowadzili zajęcia na temat zgubnej roli substancji  psychoaktywnych - dopalaczy. Przeprowadzone zajęcia warsztatowe z klasami siódmymi, koncentrowały się na psychospołecznych mechanizmach kształtujących postawy i zachowania uczniów.

Omówiono przebieg procesu uzależnienia od dopalaczy oraz  czynniki ryzyka. Duży nacisk położono na uświadamianie odpowiedzialności za własny rozwój i zdrowie oraz kształtowanie szacunku do siebie.  Program   wzbogacono  o  dodatkowe  działania –prezentację  i   filmiki: „Moda na dopalacze”
i „Do grobowej deski”. Uczniowie dowiedzieli się, jakie są niebezpieczeństwa wynikające z zażywania dopalaczy i środków psychoaktywnych,  zostali zapoznani  z  konsekwencjami dla zdrowia fizycznego
i psychicznego człowieka, do których może doprowadzić zażywanie dopalaczy.

Przedstawiciele OIK-u przestrzegali uczniów przed spożywaniem bądź próbowaniem  nieznanego pochodzenia substancji czy leków, gdyż mogą one powodować nieodwracalne w skutkach konsekwencje.