Tuż po Światowym Dniu bez Papierosa odbywały się  w naszej szkole spotkania z uczniami, mające na celu zapobieganie paleniu papierosów przez młodzież.  „Bieg po zdrowie” oraz „Znajdź właściwe rozwiązanie”  to programy pod  patronatem Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łomży, które były realizowane w naszej szkole.

Uczniowie klas IV zostali objęci programem "Bieg po zdrowie” mającym na celu przedstawienie szkodliwości palenia tytoniu. Nauczyciele i wszyscy wychowawcy klas IV, realizujący program, zaplanowali zajęcia profilaktyczne, wyjaśniali dzieciom, dlaczego papierosy są szkodliwe dla zdrowia, a uczniowie w książkach otrzymanych w ramach programu,  rysowali  i zapisywali cenne treści profilaktyczne. Poprzez te działania nabyli wiedzę na temat zdrowego stylu bez nikotyny.

,, Znajdź właściwe rozwiązanie” to program którego celem  było również zapobieganie paleniu tytoniu wśród młodzieży szkolnej  z klas szóstych. Zwiększenie wiedzy w zakresie szkodliwości  dymu  tytoniowego, kształtowanie umiejętności dbania o zdrowie własne i swoich bliskich, kształtowanie  postaw  asertywnych  związanych z  unikaniem  czynnego i biernego  palenia tytoniu - mamy nadzieję,
że te istotne treści   pomogą młodzieży w kształtowaniu umiejętności radzenia sobie w różnych trudnych sytuacjach.

Pedagodzy szkolni