BĄDŹ KUMPLEM, NIE DOKUCZAJ to hasło ogólnopolskiej kampanii dotyczącej przeciwdziałania agresji i przemocy.

W maju pedagog szkolny  przeprowadziła zajęcia o problemie dokuczania, w których  uczestniczyli uczniowie ośmiu klas II.  Dzieci podczas pracy w grupach zastanawiały się, co najczęściej robi dokuczacz i  gdzie można go spotkać, dyskutowały o uczuciach, które towarzyszą dokuczaniu. Uczyły się sposobów radzenia sobie z tym problemem, wymyślały rady dla dokuczaczy oraz możliwe sposoby reagowania na dokuczanie – zarówno z perspektywy osoby, której się dokucza, jak i obserwatora takiej sytuacji. Ćwiczenia zachęcały uczniów do refleksji na temat swojego zachowania wśród rówieśników, a także w pozytywny i twórczy sposób pokazywały znaczenie bycia kumplem. Dzieci obejrzały także filmy z kampanii Cartoon Network Bądź kumplem, nie dokuczaj. Uczniowie jednej z klas przygotowali dodatkowo prace plastyczne, które można było podziwiać na korytarzu szkolnym.

 

Pedagog szkolny Małgorzata Listowska

Back to Top