Od 01.07.2018 r  w  Szkole Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II w Łomży jest realizowany projekt „Kształcenie kompetencji kluczowych szansą na lepszą jakość edukacji ”, którego wnioskodawcą jest Urząd Miasta Łomża a realizatorem Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji w Łomży.

Kwota dofinansowania:1.668.399,43zł.

Wkład własny:  88.191zł

Budżet ogółem: 1.756.590,43 zł

Zrekrutowano do zajęć 77 uczniów (42 kobiety, 35 mężczyzn).Uczestnicy projektu  korzystają z bogatej oferty edukacyjnej. Uczestniczą w zajęciach dodatkowych wyrównawczych i rozwijających uzdolnienia z matematyki, języka angielskiego. Chętni uczniowie wezmą udział w warsztatach naukowych : „Młody programista”.

Atrakcyjną formą zdobywania wiedzy będzie wycieczka do  Centrum Nauki Kopernik oraz

obóz językowy „Wakacyjna Akademia Języka Angielskiego”.

Zajęcia dodatkowe  przyczynią się do rozwijania kompetencji kluczowych uczniów.

W szkole realizowane są także zajęcia wyrównujące szanse edukacyjne uczniów w zakresie stwierdzonych deficytów : logopedyczne, rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne, korekcyjno-kompensacyjne.

3 nauczycielki  rozpoczęły studia podyplomowe w zakresie pedagogiki specjalnej,

6    podnosi swoje kompetencje w ramach spotkań sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli: języków obcych, matematyki.

Członkowie Rady Pedagogicznej wezmą udział w czterech szkoleniach w zakresie pracy

z uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz ich rodzicami .

Szkoła otrzymała  wsparcie w zakresie doposażenia w postaci: adaptacji pomieszczeń, mobilnych pracowni komputerowych, materiałów biurowych, pomocy dydaktycznych, laptopów z oprogramowaniem, projektorów multimedialnych, ekranów projekcyjnych, , urządzenia wielofunkcyjnego, sprzętu specjalistycznego.