W dniu  24 maja w Szkole Podstawowej Nr 1 w Łomży  odbył się konkurs ,,Znaszli to miejsce …?” uświetniający obchody 600 - lecia nadania praw miejskich miastu Łomża. Oprócz gospodarzy z  SP1 wzięli udział uczniowie z SP4, SP7, SP9 i SP10. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VIIC – Julia Kozak, Gabriela Wawrzyniak i Magdalena Zabielska.  Zadaniem uczestników konkursu było udzielenie poprawnych odpowiedzi na pytania dotyczące naszego miasta: budowli, interesujących miejsc, topografii, ciekawostek historycznych i znanych postaci. Młodzież wykazała się imponującymi wiadomościami o Łomży, które w wielu przypadkach nie były łatwe. Uczennice z ,,Dziesiątki” zajęły w tej rywalizacji III miejsce.