14 czerwca 2017 r. z całą klasą wybraliśmy się na spacer śladami Jana Pawła II .

Pierwszym punktem wyprawy był kościół Św. Krzyża. Na miejscu Lena i Karina opowiedziały nam dlaczego to miejsce jest związane z Janem Pawłem II. Okazało się, że w tym kościele jest umieszczona szata naszego polskiego papieża.  Później Wiktoria i Agnieszka zaprowadziły nas do Pomnika Obelisk – Liść Dębu.  Ta pamiątka jest związana z przylotem Karola Wojtyły do naszego miasta. Właśnie tam papież wylądował. Kolejnym punktem wycieczki był kościół Miłosierdzia Bożego. W tym miejscu Jan Paweł II odprawił mszę podczas pobytu w Łomży. Następnie udaliśmy się na plac Jana Pawła II. Stoi tam pomnik, który przedstawia jego Świątobliwość. Obok posągu znajduje się Seminarium Duchowne poświęcone przez papieża. Potem wybraliśmy się do katedry św. Michała Archanioła. Właśnie tam Jan Paweł II ukoronował Obraz Matki Pięknej Miłości. Spacer zakończyliśmy „lodową biesiadą”.

Mam nadzieję, że przez najbliższe lata będziemy częściej wybierać się na takie spacery. Nie tylko dlatego, iż sprawia nam to przyjemność, a także dlatego, że zdobywamy informację o miejscach, w których Jan Paweł II przebywał podczas pobytu w Łomży.

Oliwia Tombak, kl. IV a

Back to Top