Dzień Dziecka w łomżyńskiej „Dziesiątce”, czyli rodzinne zmagania sportowe

„Jedyne co można zrobić dla dzieci, to wychować je,
 ale nie można przeżyć za nie życia…” Jednak można w nim uczestniczyć.

 Elizabeth Taylor

Dzisiaj,1 czerwca wszystkie dzieci mają swoje święto. Z tej okazji,zgodnie z tradycją, w Szkole Podstawowej nr 10 w Łomży odbył się Turniej Sportowy  Klas I, do którego aktywnie włączyły się oddziały przedszkolne. W sali gimnastycznej zgromadzili się nie tylko zawodnicy – dzieci z klas 0 – I, ale także kibice – uczniowie klas II i III wraz  z wychowawcami. Licznie przybyli również rodzice, którzy choć na co dzień zapracowani, to jednak w tym dniu znaleźli czas dla swoich pociech.

Zawody otworzyła pani dyrektor Jadwiga Kirejczyk. Powitała wszystkich zgromadzonych, a szczególnie bohaterów dnia- uczniów klas I oraz zerówek, którzy z niecierpliwością oczekiwali na swoje pierwsze zmagania sportowe. Turniej rozpoczął się pokazem tanecznym najmłodszych. Dzieci pod kierunkiem instruktora tańca towarzyskiego  z klubu AKAT pana Jacka Baczewskiego zaprezentowały swoje taneczne umiejętności. Następnie  zawodnicy przystąpili do sportowych zmagań. W konkurencji pierwszej i drugiej startowali tylko pierwszoklasiści, zaś w trzech kolejnych również dzieci z zerówek. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja. 

Przygotowane przez organizatorów zabawy wymagały nie lada sprawności fizycznej. Dzieci musiały wykazać się szybkością, skocznością, zwinnością, celnością, ale również umiejętnością współpracy. Do walki zagrzewali uczestników głośno dopingujący kibice. W ostatniej zabawie wspólnie z dziećmi startowali rodzice. Tym razem to oni musieli zdać się na swoje pociechy, które kierowały nimi w slalomie „po omacku”. Okazało się, że nic tak nie wzmacnia więzi rodzinnych, jak wspólna zabawa i pokonywanie trudności.
Wszyscy zawodnicy walczyli dzielnie. Zwycięzcami turnieju wśród przedszkolaków okazały się klasy 0a i 0c, a najlepszą spośród pierwszaków - klasa Ib.
Zmagania zawodników obserwował pan dyrektor Leszek Sobociński, który na koniec wręczył drużynom pamiątkowe dyplomy i słodkości wszystkim klasom I-III.
Turniej zakończył pokaz taneczny uczniów klasy Ia oraz klasy IIIc, którzy także rozwijają swoje taneczne zdolności pod opieką pana Jacka Baczewskiego.
Tak spędzony Dzień Dziecka w „Dziesiątce” dostarczył wszystkim zgromadzonym niezapomnianych wrażeń.

Organizatorzy

Back to Top