19 maja 2017r. w sali gimnastycznej  Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II w Łomży odbył się II Szkolny Konkurs Wiedzy dla klas III „Nasz Patron – Jan Paweł II”. Konkurs był zorganizowany w celu poszerzenia wiadomości uczniów o Patronie Szkoły. Został on poprzedzony etapem klasowym, z którego każda klasa wyłoniła 3 - osobowe drużyny do części wiedzy o Patronie, 3 – osobowe drużyny sportowe i jednego recytatora.

Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Jadwiga Kirejczyk. Powitała wszystkich i życzyła wspaniałej zabawy. Pod kierunkiem Pani Agnieszki Matukin i Pani Ireny Siwek montaż słowno – muzyczny, na podstawie książki Ewy Standtmuller „Z Wadowic do nieba” rozpoczął zdrową rywalizację klas III. Drużyny we wszystkich konkurencjach oceniała komisja konkursowa w składzie: Pani Aleksandra Wysocka, Pani Magdalena Tarnowska, Pani Marta Kucharczyk,  ks. Grzegorz Chełstowski i ks. Tomasz Myśliwy. Zwyciężyła klasa III F z wychowawczynią Panią Barbarą Nowakowską, drugie miejsce zajęła klasa III H z wychowawczynią Panią Bogusławą Lendo, zaś trzecie miejsce klasa III C z wychowawczynią Panią Lidią Obiedzińską. Za zdobycie I miejsca uczniowie w nagrodę otrzymali plecaki, bilety do Kina Millenium oraz piękne albumy o Janie Pawle II. Za zdobycie II miejsca bilety do Muzeum Północno – Mazowieckiego oraz albumy, zaś za zdobycie III miejsca bilety do Muzeum Diecezjalnego i albumy. Ponadto każda klasa otrzymała piłki i książki, a recytatorzy  książki. Wszyscy zostali obdarowani słodkim upominkiem w postaci pączków i cukierków. Dziękujemy wspaniałym sponsorom, na których życzliwość zawsze możemy liczyć.

Na koniec zwycięzcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia. Pani Dyrektor Jadwiga Kirejczyk i Pan Dyrektor Leszek Sobociński pogratulowali wszystkim uczestnikom.

Barbara Nowakowska, Bogusława Lendo

Back to Top