15 marca 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 7 w Łomży odbył się V Miejski Konkurs Ortograficzny uczniów klas trzecich „Dyktando 2017”. Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Łomży Mariusz Chrzanowski.

Do pisania dyktanda przystąpiło 23 uczniów z kilku łomżyńskich szkół podstawowych.  Osoby zostały wyłonione, ponieważ bardzo dobrze poradziły sobie z ortograficznymi  zawiłościami  w konkursach szkolnych. Byłam podekscytowana, ale również towarzyszył mi stres, który szybko minął, gdy skupiłam się na pisaniu. Bardzo zależało mi, aby jak najlepiej zaprezentować naszą szkołę. Tak jak przeczuwałam, dyktando było bardzo trudne. Tekst, który pisaliśmy, był najeżony wieloma trudnościami. Mimo to, znalazłam się w trójce wyróżnionych osób i jestem z tego bardzo dumna. Otrzymałam dyplom, ciekawą książkę i upominki. Wyłoniono trzech zwycięzców, którzy zdobyli cenne nagrody. Wszyscy uczestnicy konkursu odebrali pamiątkowe dyplomy i niespodzianki.

To był dzień pełen wrażeń. Mam nadzieję, że moja wychowawczyni pani Lidia Obiedzińska, pani Małgorzata Domaszewska oraz koleżanki i koledzy z klasy są zadowoleni z mojego wyniku i podzielają moją radość.

Liwia Litwińczyk, kl. IIIc

Nadszedł wielki dzień pisania dyktanda. Z moją wychowawczynią panią Małgorzatą Domaszewską oraz z koleżankami  z klasy IIIc  Liwią Litwińczyk i klasy IIId  Zuzią Wysocką wybraliśmy się do Szkoły Podstawowej  nr 7 w Łomży. Byliśmy bardzo dumni, gdyż reprezentowaliśmy naszą szkołę na tak ważnym konkursie. Oczywiście bardzo się stresowaliśmy, ale gdy dotarliśmy na miejsce emocje troszkę ogasły.

W dużej sali gimnastycznej mieliśmy pisać dyktando. Pan zaczął czytać tekst, żebyśmy  się z nim zapoznali. Wtedy zaczął się wielki stres i strach. W dyktandzie były bardzo trudne wyrażenia jak: dwunastoipółletnia, półsen, gdzieniegdzie i wiele innych. Po 45 minutach oddaliśmy swoje prace i zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek oraz różne zabawy ortograficzne. Po sprawdzeniu naszych wszystkich prac zostaliśmy poproszeni o ciszę. Każde dziecko dostało dyplom za udział w dyktandzie i drobne upominki. Wszyscy dorośli powtarzali nam, że już jesteśmy wygranymi, bo znajdujemy się tutaj, ale wiadomo, że każdy chciał wygrać. Dzięki swojej nauce i pracowitości znalazłem się w trójce wyróżnionych. Razem ze mną wyróżnienie otrzymała też Liwia. Byłem bardzo szczęśliwy, że spośród wszystkich uczestników w wybranej trójce znaleźliśmy się właśnie my.

Ten dzień na długo pozostanie w mojej pamięci. Już wiem, że konkursy ortograficzne nie są łatwe.

Erwin Niebrzydowski kl. IIIa