18 listopada 2016 r. o godz. 15:00 w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 odbyło się wręczenie stypendiów Prezydenta Miasta Łomży za szczególne osiągnięcia edukacyjne i sportowe oraz nagród edukacyjnych.

Uroczystość rozpoczęła się występem zespołu muzycznego "Ekonomika". Następnie przystąpiono do właściwej części spotkania, tak wyczekiwanej przez stypendystów. Przyznano 58 stypendiów za osiągnięcia edukacyjne. Otrzymały je m.in. dwie uczennice naszej szkoły: Natalia Bieniek i Maja Karwowska z klas szóstych oraz siedmiu ubiegłorocznych absolwentów: Julia Gałązka, Aleksandra Kotomska, Maciej Lemański, Łukasz Nowakowski, Maksymilian Aleksander Ramatowski, Aleksandra Samojłowicz i Paweł Zalewski.

Wśród 24 stypendystów za osiągnięcia sportowe znalazło się dwóch ubiegłorocznych absolwentów SP 10: Bartłomiej Folga i Wiktor Kacprzyk. Ponadto przyznano 18 nagród edukacyjnych, z których jedna przypadła Maksymilianowi Aleksandrowi Ramatowskiemu, ubiegłorocznemu absolwentowi naszej szkoły.

W dalszej części uroczystości nagrodzono szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne za wyniki w sporcie oraz nauczycieli wychowania fizycznego za szczególne osiągnięcia. Po zakończeniu spotkania zaproszono wszystkich stypendystów, ich rodziców oraz nauczycieli na słodki poczęstunek.

Maja Karwowska, klasa VI c