13 października 2016 roku w naszej szkole odbyły się wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej. W sali gimnastycznej, pięknie z tej okazji udekorowanej żółtymi słonecznikami, zebrali się goście oraz pedagodzy z 5 powiatów. Uroczystość uświetnili swoją obecnością:

• - Jego Ekscelencja ksiądz biskup Janusz Stepnowski
    - Jego Ekscelencja ksiądz biskup Tadeusz Bronakowski
    - Ks. Jarosław Kotowski - rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży
    - Jarosław Zieliński - sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, poseł na Sejm RP
    - Bohdan Paszkowski - wojewoda podlaski
    - Bernadeta Krynicka - poseł na Sejm RP
    - Kazimierz Gwiazdowski - poseł na Sejm RP
    - Lech Antoni Kołakowski - poseł na Sejm RP
    - Tadeusz Grzymała - przewodnicy Rady Miejskiej w Łomży
    - Jadwiga Mariola Szczypiń - Podlaski Kurator Oświaty
    - Bożena Dzitkowska - wicekurator oświaty
    - Mariusz Chrzanowski - prezydent Miasta Łomża
    - Agnieszka Muzyk - pierwszy zastępca prezydenta m. Łomża
    - Witold Gronostajski - dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty
    - Andrzej Piechociński - naczelnik Wydziału Edukacji
    - Radni Rady Miejskiej w Łomży

•

Pan Dyrektor Leszek Sobociński powitał wszystkich, a następnie przekazał głos prowadzącym: p. Andrzejowi Piechocińskiemu, i p. Witoldowi Gronostajskiemu oraz p. Magdalenie Kozłowskiej. Po obejrzeniu krótkiej części artystycznej w wykonaniu uczniów przygotowanych przez p. Katarzynę Koziatek oraz chóru pod opieką p. Agaty Durzyńskiej nastąpiła część oficjalna - wręczono Krzyże Zasługi oraz Medale za Długoletnią Służbę i Medale KEN, a następnie nagrody - Ministra Edukacji, Podlaskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Łomża.

Wśród nagrodzonych znalazło się 4 nauczycieli z naszej szkoły: nagrodę Ministra Edukacji Narodowej otrzymał p. dyrektor Leszek Sobociński, nagrodę Podlaskiego Kuratora Oświaty p. Katarzyna Koziatek, a nagrody Prezydenta Miasta Łomża - p. Grażyna Kucharczyk i p. Wanda Majewska.

Następnie głos zabrali niektórzy z gości, podkreślając w swoich przemówieniach , że rolą nauczyciela jest nie tylko przekazywać wiedzę, ale wychowywać i wskazywać młodym ludziom właściwe drogi postępowania.

Uroczystość zakończyła się wspólnym obiadem.