17 września 2016 roku poczet sztandarowy naszej szkoły wraz z opiekunami p. Izabelą Wierciszewską oraz p. Karoliną Jankowską uczestniczył w obchodach DNIA SYBIRAKA, która miała miejsce w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 15:00 dźwiękiem syren alarmowych upamiętniającym ofiary Sybiru. Zebrani uczestniczyli we mszy świętej celebrowanej przez Jego Ekscelencję Ks. Biskupa Tadeusza Bronakowskiego. Następnie zasłużonych uhonorowano odznaczeniami. Cztery szkoły wyróżniono medalem Pro Patria. Po wystąpieniach zaproszonych gości, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Łomży zaprezentowali program słowno – muzyczny. Złożono kwiaty i zapalono znicze pod pomnikiem Zesłańców Sybiru.