31. maja 2016r. późnym popołudniem uczniowie klasy IVa, wychowawczynie, mamusie i tatusiowie, rodzeństwo oraz babcie spotkali się na Uroczystej godzinie baśni w sali 204. Uczniowie zaprezentowali zabawne wersje ulubionych baśni - "Kopciuszka", "Śpiącą Królewnę", "Królewnę Śmieszkę", "szanujmy sponsorów" i "Wróżki" Ch. Perraulta. Po inscenizacji przyjętej gromkimi brawami rozpoczął się konkurs wiedzy o baśniach, zorganizowany w ramach akcji propagowania czytelnictwa. Najtrudniejsze pytania przygotowali sami uczniowie jako zadania dla drużyny przeciwnej, np. Jakie słowo ożywiało pomnik rycerza na Górze Magnetycznej / "Przygody Sindbada Żeglarza"/?. Poziom wiedzy zawodników był wyrównany. Jury: mamy Mai, Kuby i Ani miało problem z wyłonieniem zwycięzcy. I miejsce zdobyła drużyna Magicznych dywanów i Kotów w butach, a II przypadło Fasolkom. Każdy uczestnik zawodów otrzymal pamiątkowy dyplom i słodkiego, bajecznego cukierka. Na koniec popłynęły serdeczne słowa wdzięczności dla Mamy i Taty z okazji ich świąt, bo przecież nie kochamy ich za coś, tylko "po prostu". Tatusie i Mamusie otrzymali certyfikaty Super Rodziców. To było bardzo ciepłe / w sensie dosłownym także/ i rodzinne spotkanie.

W. Domalewska, I. Kowalewska