25 maja 2016 r. kilka minut po godzinie dziesiątej udaliśmy się z p. Dorotą Żbikowską do Szkoły Podstawowej nr 4 w Łomży, by wziąć udział w I Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim  Poezji Ks. Jana Twardowskiego „Wiersze rwane prosto z krzaka”.

Na miejscu okazało się, że do konkursu zgłosiło się ponad czterdziestu uczniów z dwunastu szkół z Łomży i okolic. Zdaliśmy sobie sprawę, że konkurencja będzie silna. Recytowaliśmy podzieleni na dwie kategorie. Punktualnie o godzinie 1100 prezentację wybranych utworów rozpoczęli uczniowie klas I – III. Wysłuchaliśmy zróżnicowanego repertuaru, na który składały się między innymi wiersze: „Sprawiedliwość”, „W klasie” czy „Kwiaty i zioła”.

Następnie najmłodsi uczestnicy konkursu udali się na zasłużony słodki poczęstunek, zaś do recytacji przystąpili uczniowie z klas IV – VI. W nieco już poważniejszym repertuarze uczniowie przekazywali treści mówiące o wartościach istotnych  w życiu człowieka. Popularnością cieszyły się utwory takie, jak „Sprawiedliwość”, „Bliscy i dalecy”, a także „Naucz się dziwić”, których interpretacji wysłuchaliśmy kilkakrotnie.

Sądzimy, że poziom recytacji był dość wyrównany. Cieszymy się więc, że w gronie nagrodzonych znalazła się uczennica naszej szkoły – Natalia Bieniek z klasy V c, która zajęła II miejsce.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy sukcesów w przyszłym roku, na drugiej edycji konkursu recytatorskiego poezji ks. Jana Twardowskiego.

 

 

Back to Top