Witaj Maj !
3 Maj !

29 kwietnia 2016r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży uroczyście uczcili wielkie wydarzenie, jakim było uchwalenie Konstytucji 3 Maja.

Prowadzący akademię - Łukasz Nowakowski i Edgar Bagiński podkreślali w swoich wystąpieniach trudną sytuację Polski oraz wielkie zasługi wybitnych działaczy, takich jak: Stanisław Staszic, Hugo Kołłątaj i Stanisław Małachowski, dzięki którym uchwalono konstytucję.

Radość i szczęście Polaków z powodu tak ważnego wydarzenia wyrazili młodzi aktorzy w recytacjach podniosłych utworów poetyckich oraz w pieśniach w wykonaniu chóru szkolnego. Dzięki nim uczniowie dowiedzieli się, co to jest konstytucja, kto to jest patriota, usłyszeli słowa przysięgi jaką złożył król Stanisław August Poniatowski, 225 lat temu.

Efektownym akcentem podczas uroczystości był Polonez w wykonaniu młodzieży z Zespołu Pieśni i Tańca Łomża.

Na zakończenie akademii pani dyrektor Renata Zaniewska podziękowała młodym artystom za niezapomnianą lekcję historii oraz nauczycielom czuwającym nad przygotowaniem uroczystości: p. Beacie Obryckiej, Agacie Durzyńskiej, Justynie Wawrzyniak, Marcie Kisiel i Izabeli Wierciszewskiej.

Jednocześnie pani dyrektor zaprosiła uczniów i nauczycieli na obchody miejskie z okazji święta narodowego.