27 kwietnia 2016 r. od 855 do 1045 odbywał się Rodzinny Turniej "DZIEŃ RADOŚCI ZE ŚWIĘTYM JANEM PAWŁEM II" zorganizowany z okazji II rocznicy kanonizacji papieża Jana Pawła II - Patrona naszej szkoły. W uroczystości wzięli udział uczniowie klas V z wychowawcami, rodzice, dziadkowie oraz dyrekcja szkoły.
Turniej zaczął się pięknie wyrecytowanym przez Natalię Bieniek wierszem "Odpłynął z Barką do Ojca" oraz wspólnym odśpiewaniem pieśni "Abba Ojcze". Następnie pani wicedyrektor Renata Zaniewska powitała wszystkich gości, szczególnie ciepło - dzieci, rodziców oraz babcie. Po dokładnym zapoznaniu nas z istotą wydarzenia zaakcentowała cele turnieju, dzięki któremu mamy przemierzać ścieżki życia Jana Pawła II, przypominać Jego myśli - drogowskazy, wyrażać swoją radość i wdzięczność za dar Świętego.

Zadania konkursowe rozpoczęły się od prezentacji drużyn. Odświętnie ubrani uczniowie przepięknie prezentowali się z kolorowymi emblematami, np. czerwonymi serduszkami, żółtymi koronami papieskimi, białymi gołąbkami pokoju, niebieskimi i biało - żółtymi chorągiewkami… Jury (przedstawiciele rodziców - Małgorzata Konopka, Hanna Gosk, przedstawiciele nauczycieli - Elżbieta Zaremba, przedstawiciele uczniów - A. Kotomska, A. Stasik) oceniało przygotowane transparenty, emblematy, okrzyki dopingujące reprezentantów klas. Piątoklasistów zmagali się z różnego typu konkurencjami. Najpierw wszyscy w skupieniu oglądali przygotowane przez drużyny prezentacje multimedialne związane z życiem i pontyfikatem Jana Pawła II. Następnie uczniowie sprawdzali swoją znajomość ulubionych pieśni Jana Pawła II, podając ich tytuły oraz śpiewając pierwszą zwrotkę i refren. Dzieci wykazywały się też znajomością faktów z życia papieża w dziesięciopunktowym teście wiedzy. Posługując się piękną polszczyzną tłumaczyły znaczenia wylosowanych cytatów, sentencji. Dużo emocji dostarczyła konkurencja sprawnościowa, czyli slalom piłką nożną i rzut do bramki. Koleżankom i kolegom podobało się także prezentowanie okrzyków na cześć Patrona oraz degustacja słodkości - jak papieskie kremówki , przygotowanych przez rodziców.
Turniej dostarczył wiele radości, przebiegał w przyjemniej, czasami wręcz gorącej atmosferze. Po ostatniej konkurencji wszyscy z niecierpliwością czekali na werdykt. Denerwowali się też nauczyciele religii pan Sławomir Dębek i pani Elżbieta Zaremba, którzy podczas lekcji wpajają nam treści związane ze świętym Janem Pawłem II . I miejsce zdobyła klasa VD zdobywając 31 punktów, II zajęli uczniowie z klasy VA, zaś III - VE. Każdą klasę pan dyrektor Leszek Sobociński uhonorował nagrodą w postaci słodkości oraz dyplomem. Turniej zakończył się wspólnym odśpiewanie "Barki".
Bardzo podobał mi się ten dzień. Cieszę się, że razem z uczniami z równoległych klas , z wychowawcami, z dyrekcją i rodzicami mogłam radować się ze świętym Janem Pawłem II - naszym Patronem w rocznicę Jego kanonizacji. To wydarzenie pozostawiło w mojej pamięci cudowne wspomnienia.

Maja Karwowska, kl. V c