W dniu 31 marca w bibliotece szkolnej odbyły się eliminacje konkursu recytatorskiego „ Baje, bajki, bajeczki”.

W kategorii uczniów klas I- III wzięło udział 39 uczniów. Z klas IV- VI startowało 21 osób.

Prezentacje uczniów oceniało jury w składzie: p. Alicja Żelazna, p. Bożena Samselska i p. Beata Obrycka( kl. I – III ) oraz p. Alicja Żelazna, p. Bożena Samselska i p. Mirosława Rakowska ( kl. IV – VI ). Komisja brała pod uwagę dobór repertuaru, dykcję, interpretację i ogólny wyraz artystyczny.

Po wysłuchaniu wszystkich recytacji do eliminacji miejskich konkursu jury wytypowało następujące osoby:

Klasy – III

Maria Fidura z kl. I G

Maja Obiedzińska z kl. I J

Liwia Litwińczyk z kl. IIC

Klasy IV – VI

Natalia Bieniek z kl. VD

Hubert  Sierzputowski z kl. VF

Klaudia Plona z kl. VIC

Izabela Biernacka z kl. VIE

W eliminacjach miejskich z klas I – III I miejsce zajęła Maria Fidura, która została wytypowana do eliminacji wojewódzkich. Natomiast wyróżnienie zdobyła Maja Obiedzińska. W kategorii klas IV – VI Izabela Biernacka zajęła III miejsce. Oprócz tego w konkursie wziął udział Szymon Głodkowski z klasy III A. Chłopiec do konkursu zgłosił się indywidualnie i zdobył wyróżnienie.