Dnia 23 marca 2016 roku odbył się uroczysty apel dla klas I – III związany ze Świętami Wielkiej Nocy przygotowany przez uczniów klasy II h, rodziców i panią Monikę Góralczyk. Wiersze i piosenki w wykonaniu uczniów przybliżyły wszystkim piękne polskie zwyczaje i tradycje związane z tymi najważniejszymi w roku świętami. Urozmaiceniem programu artystycznego był występ Dziecięcej Grupy Tanecznej Zespołu Pieśni i Tańca „Łomża” pod kierunkiem pani Justyny Wawrzyniak. W świąteczny nastrój wprowadziły wszystkich piękne dekoracje przygotowane przez uczniów klasy II h, rodziców i wychowawcę: wielkanocny stół przystrojony pisankami, bukszpanem, wielkanocnymi stroikami, dzieci przebrane za pisanki,  wiosenne drzewo, kwiaty i motyle. Występ dzieci został nagrodzony gorącymi brawami. Na zakończenie spotkania Pani Dyrektor Jadwiga Kirejczyk podziękowała wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości oraz złożyła całej społeczności szkolnej najserdeczniejsze życzenia świąteczne.