1 września z radością powitaliśmy rok szkolny 2015/2016. O godzinie 915 uczniowie klas I-VI zebrali się na placu przed szkołą, by wspólnie udać się do kościoła pod wezwaniem Bożego Ciała i wziąć udział w uroczystej mszy świętej. Podczas niej, cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II oraz przedstawiciele Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży otrzymali od kapłanów błogosławieństwo na najbliższe 10 miesięcy nauki.

Następnie kl. IV-VI zebrały się przed budynkiem szkoły, by razem odśpiewać hymn państwowy i wysłuchać mądrych słów pana dyrektora Leszka Sobocińskiego. Ponadto przedstawiciel władz miejskich odczytał list skierowany do nas przez pana Prezydenta Miasta Łomża- Mariusza Chrzanowskiego. Uroczystość uświetniła także swoją obecnością pani policjantka, która w imieniu swoim i swoich zwierzchników życzyła nam bezpiecznego, pełnego sukcesów roku szkolnego.

Po inauguracji roku szkolnego udaliśmy się wraz z wychowawcami do naszych klas, by poznać tegoroczny rozkład zajęć. Pani wyjaśniła nam nowe zalecenia Ministerstwa Edukacji Narodowej. Na koniec poprosiła, byśmy mądrze wykorzystali ostatnie godziny wolnego czasu, by nazajutrz pełni sił i entuzjazmu wrócić na lekcje.

Maja Karwowska, kl. Vc