W czwartek 29 października w łomżyńskim Ratuszu odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów w Konkursie Ekologicznym „Uczmy się Ekologii”, w którym nasz uczeń Łukasz Nowakowski z klasy VI C zdobył I miejsce.

W konkursie brały udział wszystkie łomżyńskie szkoły podstawowe. Celem konkursu było m.in. propagowanie idei segregacji odpadów oraz uświadomienie konieczności ochrony przyrody. Nagrody laureatom wręczyli Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski wraz z Zarządem Zakładu Gospodarowania Odpadami Sp. z o. o. Prezesem Janem Perkowskim i Wiceprezesem Kazimierzem Gwiazdowskim.

Konkurs składał się z trzech etapów. Pierwszy odbył się w każdej z łomżyńskich szkół podstawowych. W drugim etapie udział wzięło troje najlepszych uczniów z każdej ze szkół. Laureatami konkursu zostali:

I miejsce - Łukasz Nowakowski ze Szkoły Podstawowej nr 10 zdobywając główną nagrodę - tablet

II miejsce exe-kwo -vŁucja Twardowska ze Szkoły Podstawowej nr 4 - cyfrowy aparat fotograficzny

Aleksandra Górzyńska ze Szkoły Podstawowej nr 5 - cyfrowy aparat fotograficzny

III miejsce - Wiktoria Sasinowska ze Szkoły Podstawowej nr 5 - Encyklopedia PWN.

Wszystkie szkoły podstawowe, które brały udział w konkursie, otrzymały nagrody w postaci mobilnego sprzętu nagłaśniającego oraz pamiątkowe dyplomy.