Każdego roku w maju Szkoła Podstawowa nr 5 w Łomży zaprasza uczniów klas II łomżyńskich szkół podstawowych  na ORTOFRAJDĘ. Jest to konkurs sportowo – ortograficzny.

W tym roku  - 20 maja,  także odbyły się te zawody, a naszą szkołę reprezentowała pięcioosobowa drużyna, która składała  się z uczniów klas: IIA – Natalia Pijanowska                      i Wiktoria Tramp, IIC- Aleksandra Wawrzyniak i  Mateusz Długozima , IID – Anielka Wojciechowska. Zawodników  wspierała grupa kibiców składająca się z uczniów klas drugich, a także rodziców.

Zanim rozpoczęły się zmagania ortograficzno – sportowe  na torze przeszkód, uczestnicy zostali powitani przez gospodarzy szkoły nr 5, a także przez przyjazne maskotki: Kubusia i Tygryska. Następnie wszyscy zgodnie odtańczyli taniec integracyjny i dopiero zaczęły się zawody.

Nad ich przebiegiem czuwali jurorzy, którymi byli nauczyciele- opiekunowie grup.

W pięciu konkurencjach zawodnicy musieli wykazać się umiejętnościami takimi jak: bieg sztafetowy, kozłowanie piłki, skoki w workach, czy noszenie piłeczki na łyżce. Oprócz tego w każdym biegu były też zadania ortograficzne. Polegały one na rozwiązywaniu zagadek, krzyżówki, dobieraniu wyrazów według wskazanej zasady ortograficznej. Uczestnicy wyścigów starali się wszystkie zadania wykonywać jak najszybciej , ale także bezbłędnie zapisywać trudne ortograficznie wyrazy. Nie tylko oni się denerwowali, ale razem z nimi wierni kibice, którzy okrzykami:  ,,dziesiątka!” wspierali wysiłek sportowy.

Warto było walczyć do ostatniej konkurencji, bo nasza szkolna drużyna drugoklasistów wywalczyła w tym konkursie  drugie miejsce. W  nagrodę otrzymali pamiątkowy puchar, a każdy z uczestników pamiątkowy dyplom  i nagrodę – maskotkę.

Gospodarze zadbali także o słodki poczęstunek dla wszystkich sportowców i kibiców. Po emocjach związanych z występem  dzieci zostały ugoszczone pysznymi pączkami                      i  sokami.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu i reprezentowali naszą Szkołę Podstawową nr 10. Gratulujemy zawodnikom świetnego wyniku punktowego                       i zajęcia drugiego miejsca. Życzymy im  kolejnych sukcesów w sporcie i ortografii.

 

Renata Opyrchał, Dorota Wierzbowska

 

Back to Top