Na lekcjach języka polskiego uczniowie klasy VI B zgłębiali wiedzę o teatrze. W ramach tych zajęć spotkaliśmy się z aktorem, panem Piotrem Domalewskim, który udzielił nam praktycznych wskazówek dotyczących wygłaszania tekstów i gry aktorskiej. 22 maja zagraliśmy przedstawienie "4 razy "Balladyna" i inne historie", na które zaprosiliśmy naszą wychowawczynię p. Elę Mieczkowską oraz rodziców, dziadków i rodzeństwo. Atmosfera była gorąca. Wszyscy artyści podekscytowani.Widzowie mogli zobaczyć fragment "Balladyny" Juliusza Słowackiego "W chacie Wdowy" oraz trzy scenki, które były współczesnymi wersjami tego fragmentu.Ponadto odegraliśmy uwspółcześnioną "Świteziankę" Adama Mickiewicza, "Kopciuszka XXI wieku" oraz "Bajkę o królewiczu Ludwiczku". W inscenizacjach nie brakowało zabawnych, humorystycznych odwołań do współczesności, np.na balu dziewczęta tańczyły "Macarenę" a nie menueta, a Kopciuszkowi wróżka nie dała stroju, tylko swoją kartę kredytową, dziewczyna ze "Świtezianki"mówiła do chłopca: "Wiesz, że dałabym ci wszystko, tylko nie moje prince polo" itd. Śmiechu było co niemiara. To była nauka przez zabawę.

W. Domalewska