22 stycznia 2015 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość wręczenia nagród i dyplomów w konkursie zbiórki zużytych baterii i elektrośmieci uczniom „dziesiątki” oraz PG nr 2. Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Agencja Ekorozwoju Zielone Płuca Polski w Białymstoku. W spotkaniu uczestniczyli mili goście : prezes Stowarzyszenia pan Bartłomiej Wolfram, pani dyrektor Jadwiga Kirejczyk, dyrektor gimnazjum pani Jolanta Kowalewska, nauczyciele i grupa uczniów z obydwu szkół. Oprawę artystyczną spotkania przygotowały dziewczęta z zespołu muzycznego pod kierunkiem pani Agaty Durzyńskiej.        Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem   uczniów i rodziców .W zbiórce baterii uczestniczyło 109 uczniów. W ciągu  jednego miesiąca  zebrano  1000 kg    zużytych baterii.  1 TONĘ  !!! Zaskoczyliśmy organizatorów. Natomiast    w zbiórce sprzętu brało udział 16 uczniów, zebrano 400 kg   elektrośmieci.

Pracownicy stowarzyszenia  przeprowadzili ciekawe prezentacje w kilku klasach. Rozmawiali z uczniami na temat ekologii, segregacji odpadów, a także o zagrożeniach dla środowiska  wynikających z niewłaściwego  postępowania ze zużytymi bateriami, sprzętem elektrycznym i elektronicznym.

Uczniowie naszej szkoły są świadomi zagrożeń  i wiedzą jak postępować.  Dowodem tego jest zaangażowanie w całej akcji. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, uczniom i ich rodzicom.  Gratulujemy osobom  nagrodzonym.  Cieszymy się, że całkowity  dochód ze sprzedaży zebranych przez nas odpadów zostanie przekazany na konto Rady Rodziców.

Laureaci konkursu:

BATERIE

I m. Szymon Głodkowski - kl. II a (209 kg)

II m. Kacper Żmuda - kl. IV e (143 kg)

III m. Oskar Zalewski - kl.IV f (76 kg)

wyróżnienie - Paulina Brzezińska - kl.V c (51 kg)

wyróżnienie - Aleksander Polkowski - kl. I c (46 kg)

SPRZĘT

I m.Katarzyna Rachubka - kl. I i

II m. Anna Czerwińska - kl. III a

III m. Natalia Żochowska - kl.II b       Koordynator akcji - Pedagog Wanda Majewska