28 i 29 października 2014r. w Szkole Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II w Łomży odbyła się uroczystość Ślubowania i Pasowania uczniów klas pierwszych pierwszej i drugiej zmiany.

Na początku pan dyrektor Leszek Sobociński i pani wicedyrektor Jadwiga Kirejczyk powitali zgromadzonych rodziców i uczniów oraz znamienitych gości: Dyrektor przedszkola nr 15 - panią Joannę Szenk Leszczyńską, Dyrektorprzedszkolanr14 - panią Grażynę Kowalewską, przedstawicieli Rady Rodziców - panią Joannę Chojnicką, panią Małgorzatę Konopka,  pana Macieja Lubeckiego i pana Adama Dębskiego, Dyrekcję naszej szkoły, Media oraz szczególnie gorąco Rodziców pierwszoklasistów, babcie i dziadków. Następnie wszystkich powitały pierwszaki z klasy I A  z panią Małgorzatą Domaszewską, z klasy I G z panią Izabelą Węgrowską, z klasy I F z panią Barbarą Nowakowską,  z klasy I D z panią Agnieszką Gronwald i klasy I i z panią Lidią Plaga oraz 29 października zebranych gości powitali uczniowie z klasy I B z panią Marzanną Biaduń, z klasy I C z panią Lidią Obiedzińską, z klasy I E z panią Jolantą Siwik i panią Alicją Żelazną, z klasy I H z panią Bogusławą Lendo i z klasy I J z panią Izabelą Pielaszek.

Później przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego z klasy IV D Natalia Bieniek bardzo ciepło i serdecznie powitała pierwszaków w murach naszej szkoły. Życzyła im samych sukcesów i miłych chwil podczas nauki. Zgodnie z tradycją naszej szkoły przedstawiciele klas pierwszych wzięli udział w konkursie, który sprawdzał zdobytą wiedzę. Dzieci pomyślnie odpowiadały na pytania, za co zostały nagrodzone brawami. Następnie uczniowie ślubowali na sztandar szkoły, przyrzekając, że będą sumiennie spełniać swoje obowiązki oraz kierować się w życiu słowami Patrona Jana Pawła II ,,Zwyciężaj siebie". Do ceremonii włączenia w poczet uczniów z obu zmian przystąpiło 231 pierwszaków. Pasowania ,,zaczarowanym" ołówkiem dokonał pan dyrektor Leszek Sobociński, natomiast pani wicedyrektor Jadwiga Kirejczyk głośno odczytała imię i nazwisko pasowanego ucznia. Każdy z nich otrzymał też pamiątkowy dyplom i legitymację szkolną, które wręczały każdemu uczniowi pani wicedyrektor Jolanta Gwizdon i pani wicedyrektor Renata Zaniewska. Następnie delegacja rodziców złożyła kwiaty i zapaliła znicze przy popiersiu Jana Pawła II. Uroczystość zakończyła się częścią artystyczną w wykonaniu uczniów klas I D, I G dla uczniów pierwszej zmiany i klas I C i I H dla uczniów drugiej zmiany.

Na zakończenie przedstawiciele  Rady Rodziców podziękowali dyrekcji szkoły za zorganizowanie tej uroczystości, a uczniowie wszystkich klas zrobili pamiątkowe zdjęcia.

Jadwiga Kirejczyk, Małgorzata Domaszewska, Barbara Nowakowska

Zdjęcia: Jolanta Siwik