Prawdziwie wielki jest człowiek, który chce się czegoś nauczyć. Jan Paweł II

20 marca 2014 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość, podczas której zostały wręczone dyplomy laureatom wojewódzkich konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Białymstoku.

Uroczystość rozpoczął dyrektor naszej szkoły p. Leszek Sobociński, witając serdecznie uczniów, ich opiekunów i zaproszonych gości.  Zaraz potem Pan Dyrektor zapowiedział przygotowany przez uczniów naszej szkoły występ artystyczny, który stanowił wprowadzenie do uroczystości. Został on bardzo ciepło przyjęty i wprawił uczestników spotkania  w pogodny nastrój. Po występie artystycznym dalsze prowadzenie uroczystości na prośbę p. dyr. Leszka Sobocińskiego przejęła p. Dorota Szymonowicz – dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Łomży.

Wśród osób, które swoją obecnością zaszczyciły uroczystość, byli m.in. p. Wiesława Ćwiklińska – wicekurator Kuratorium Oświaty w Białymstoku, p. Mirosława Kluczek – wiceprezydent Miasta Łomży, p. Grażyna Klimuszko – wicedyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży, przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy i nauczyciele szkół  z rejonu Łomży, Zambrowa, Kolna i Wysokiego Mazowieckiego, których uczniowie zdobyli w roku szkolnym 2013/2014 w konkursach przedmiotowych tytuł laureata.  Wśród gości zasiedli też oczywiście rodzice laureatów – pełni dumy z sukcesów swoich pociech.

W czasie gali mieliliśmy okazję, by dowiedzieć się, że  w rejonie Łomży stu czterdziestu uczniów uzyskało sto osiemdziesiąt trzy tytuły laureata w ośmiu konkursach przedmiotowych (historycznym, informatycznym, języka angielskiego, języka polskiego, języka rosyjskiego, matematycznym, przyrodniczym, plastyki). Najlepszy wynik osiągnęli:  Marta Obiedzińska – uczennica  naszej szkoły – laureatka czterech konkursów: z języka polskiego, historii, plastyki i przyrody oraz Tomasz Modzelewski ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza w Łomży – również laureat  czterech konkursów przedmiotowych:  z języka polskiego, przyrody, historii i informatyki. Otrzymali oni wiele nagród ufundowanych przez władze samorządowe i oświatowe.  Najmłodszą laureatką (konkurs z języka angielskiego) została Iga Baczewska – uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 im. Władysława Broniewskiego w Zambrowie, która urodziła w 2004 roku, a więc ma 10 lat.

Pod koniec uroczystości p. dyr. Dorota Szymonowicz  pogratulowała sukcesów dyrektorom szkół, w których uczy się najwięcej laureatów. Wśród nich znaleźli się dyrektorzy Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II w Łomży (30 laureatów), Szkoły Podstawowej nr 7 w Łomży (23 laureatów) oraz  Szkoły Podstawowej nr 4  w Łomży (10 laureatów).

Kiedy uroczystość dobiegła końca, był czas na gratulacje, uściski i zdjęcia, dzięki którym została utrwalona radość bohaterów dzisiejszego dnia  – laureatów wojewódzkich konkursów przedmiotowych.