"Świat bez sztuki naraża się na to, że będzie światem zamkniętym na miłość". Jan Paweł II

21 marca (piątek) w naszej szkole odbył się V Regionalny Konkurs Poezji Karola Wojtyły i o Janie Pawle II. Zwycięzcy szkolnych eliminacji ze szkół, noszących imię najwybitniejszego Polaka,z Hajnówki, Jedwabnego, Kleosina, Kupisk, Nowogrodu, Przytuł, Sejn, Siemiatycz, Wyszek i Łomży spotkali się  w Sali Papieskiej. Następnie wraz z pocztem sztandarowym, naszej szkoły udali się do kościoła p.w. Bożego Ciała, aby uczestniczyć w dziękczynnej Mszy Świętej za Ojca Świętego i Rodzinę Szkół noszących imię Jana Pawła II.Jego Ekscelencja ks. biskup Tadeusz Bronakowski podczas homilii  ostrzegał    przed pułapkami  czyhającymi na młodych  we współczesnym  świecie. Przypomniał słowa Jana Pawła II "Musicie od siebie wiele wymagać". Po mszy świętej na szkolnym placu wypuszczono  w niebo biało – żółte balony, które uniosły nasze intencje skierowane do błogosławionego (a wkrótce świętego) Jana Pawła II. Następnie wysłuchaliśmy części artystycznej w wykonaniu uczniów naszej szkoły.  Pan dyrektor Leszek Sobociński gorąco powitał gości, sponsorów, jurorów oraz lokalne media.

W konkursie uczestniczyło dwudziestu jeden recytatorów w czterech kategoriach (kl. I-III, kl. IV- VI, gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne). Po występach uczniów, goście  wraz z naszymi uczniami obejrzeli spektakl w Teatrze Lalki i Aktora. Około 14.20  Goście, recytatorzy wraz z opiekunami, spotkali się w Sali Papieskiej w celu wysłuchania werdyktu jury (p. Jarosław Antoniuk – dyrektor Teatru Lalki i Aktora w Łomży, Zofia Kuczyńska – instruktor w ODK i Ewa Sznejder – dziennikarka):

· I miejsce w kategorii klas I – III

Natalia Bieniek ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży

· II miejsce w kategorii klas I -III

Oliwia Grajko ze Szkoły Podstawowej im .Jana Pawła II w Siemiatyczach

Julia Filipkowska ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kupiskach

· I miejsce w kategorii klas IV- VI

KaKarolina Grabowska z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Kleosinie

· II miejsce w kategorii klas IV –VI

Mikołaj Wszeborowski ze Szkoły Podstawowej w Kupiskach

Maciej Kuliś ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II w Łomży

· I miejsce w kategorii Gimnazjum

Kacper Szturgulewski z Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Sejnach

· II miejsce w kategorii Gimnazjum

Agata Herman z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Siemiatyczach

· I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych

Adriana Małgorzata Prusinowska z II Liceum Ogólnokształcącego w Hajnówce

Zwycięzcy i ich opiekunowie otrzymali nagrody książkowe, pamiątkowe dyplomy .

Dyrekcja Szkoły dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania V Regionalnego Konkursu Poezji Karola Wojtyły i o Janie Pawle II.