Jeśli witać wiosnę to tylko na wesoło, na kolorowo i na sportowo. Tak właśnie powitali nadejście tej oczekiwanej pory roku uczniowie klas 0 – III naszej szkoły. Już 19 marca postanowili oni dłużej nie czekać i przywołać słońce, ciepło i radość.Tak jak co roku w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się wiosenny turniej sportowy. Wystąpili w nim uczniowie klas drugich, a młodsi i starsi koledzy im kibicowali. Wszystkie konkurencje sportowe przypominały, że wiosna nadchodzi. Było więc najpierw rzucanie śnieżkami na pożegnanie zimy, a potem skakały żaby, bociany przynosiły radosny napis WIOSNA, który trzeba było ułożyć z liter i sadzenie kolorowych kwiatków. Na koniec, dla ochłody było picie wody na czas. W tej ostatniej konkurencji zawodnikami byli nie tylko uczniowie, ale także rodzice, którzy zawsze towarzyszą nam w zawodach sportowych, jako kibice i jako zawodnicy. Bez ich udziału turniej nie mógłby się odbyć.Trzeba także dodać, że rodzice uczniów naszej szkoły byli też sponsorami nagród, które  otrzymały wszystkie klasy startujące w tych zawodach.Przerwy  pomiędzy poszczególnymi konkurencjami, w czasie których  jurorzy liczyli punkty,  umilali nam pokazem tanecznym  uczniowie  z klas:  II c i III c, a  pięknym śpiewem: dzieci z grupy 0 B , III a , III f. To były prawdziwie wiosenne zawody!