Jak zapewne wszyscy wiedzą karnawał to czas radości i zabaw. Tak też było i tym razem. Pod koniec ferii kilka osób z naszej szkoły uczestniczyło w balu charytatywnym organizowanym przez Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Wcześniej członkowie szkolnego koła Caritas razem z opiekunem Barbarą Salwą zebrali przybory szkolne dla chorych dzieci. Imprezę, która odbyła się w Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących poprowadzili księża. Wodzireje dobierając odpowiednio repertuar muzyczny porwali wszystkich do tańca. Bal rozpoczął się od poloneza, osoby prowadzące czuwały nad tym, aby tańczący nie pomylili skomplikowanych figur. Kolejne tańce także angażowały wszystkich uczestników. Tak wyczerpujące zabawy wymagały uzupełnienia energii ciepłym posiłkiem. Po przerwie ponownie spotkaliśmy się na sali, aby obejrzeć występy artystyczne. Bal zakończył się wspólnym tańcem. Ten czas upłynął nam bardzo przyjemnie i miło, chociaż za szybko. Mamy nadzieję ponownie spotkać się na kolejnej imprezie organizowanej za rok.

Katarzyna Tyborowska