W progi naszej szkoły ponownie zawitali artyści Filharmonii Narodowej z Warszawy. Przywieźli ze sobą  "Wspaniałą rodzinkę" (i taki był tytuł koncertu).  Wykonawcy – "Morpheus Saxophones Quartet" to czterech młodych muzyków, którzy wirtuozowsko grają na saksofonach. Uczniowie mieli okazję zobaczyć i usłyszeć saksofony: sopranowy, altowy, tenorowy i barytonowy. Saksofon to instrument, który powstał w XIX w. a okazją do tej prezentacji była 200 rocznica urodzin jego twórcy – Adolfa Saxa. Saksofon najlepiej odnalazł swoje miejsce w muzyce jazzowej, musicalowej i filmowej gdzie prezentuje duże możliwości techniczne i bogatą ekspresję. Z pewnością docenili to słuchacze, którzy mieli okazję wysłuchać zarówno kompozycji J.S. Bacha, G. Gershwina jak też fragmentów muzyki z filmów: "Różowa pantera", "Benny Hill"  oraz programu dla dzieci "Muppet Show". Kolejna, ciekawa lekcja już 22 stycznia.