Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej SP 7 w Łomży...>>>

13.12.2013r. o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 7 odbył się VI Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Adamie Mickiewiczu. Wzięli w nim udział uczniowie z Jedwabnego oraz z Łomży ze Szkół Podstawowych nr 4, 9 i 10. Naszą szkołę reprezentowały Marta Obiedzińska (kl. VI c, n-l Joanna Lewczuk) i Joanna Krysiak (kl. VI f, n-l Wiesława Domalewska). Konkurs dzielił się na dwa etapy. W pierwszej jego części musieliśmy napisać test wiedzy o Adamie Mickiewiczu. Spośród jego uczestników wyłoniono pięcioro najlepszych, którzy wzięli udział w drugim etapie konkursu. Pierwszym zadaniem tej części konkursu było wskazanie, które z usłyszanych zdań jest prawdziwe, a które fałszywe. Kolejne ćwiczenia polegały m.in. na rozwiązaniu krzyżówki, skojarzeniu obrazka z wierszem A. Mickiewicza czy wypisaniu jak największej liczby epitetów występujących w krótkim filmie. Na koniec komisja udała się na narady, aby podliczyć punkty, a uczniów i nauczycieli zaproszono na słodki poczęstunek. Wkrótce ogłoszono wyniki. Było nam bardzo miło, ponieważ zajęłam I, a Joanna Krysiak III miejsce.

Marta Obiedzińska, kl. VIc