W sobotę 16 listopada o godzinie 10:00 odbyło się oficjalne otwarcie IV Międzynarodowych zawodów pływackich pod patronatem Starosty Sokólskiego. Tradycyjna defilada, odsłuchanie hymnów i przemowa na otwarcie poprzedziły start pływaków 10 klubów z Polski, Łotwy i Białorusi. Startowało 206 panów i 182 pań razem 388 zawodników. Łomżę reprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży uczący się w klasie III C z rozszerzonym programem z pływania i trenujący pod okiem trenerów Tomasza Drozdowskiego i Jarosława Szeremet w UKS Butterfly-MOSiR Łomża.

Sukcesem okazał się występ Filipa Kosińskiego, który zdobył dwa złote medale. Występując w konkurencji 50m stylem grzbietowym nie dał szans rywalom, pobijając własny rekord życiowy 37,28s, również na dystansie 100m st. zmiennym okazał się najlepszy uzyskując czas 1;26,94 s.

Nie zawiedli również inni zawodnicy : Julia Kozak zdobyła dwa medale złoto na dystansie 50 m st. dowolnym czasem 40,26s, srebro na dystansie 59 m st. grzbietowym. Kolejną zawodniczką byłat Inga Woronowicz zajmując III miejsce w st. grzbietowym z czasem 49,58 s. Niespodziankę sprawili również chłopcy: Dawid Brodacki wygrywając z dobrym czasem 50m st. dowolnym 39,18 s i Kuba Ogonowski III miejsce 46,72s Warto zwrócić uwagę na fakt, że większość zawodników poprawiła własne rekordy życiowe. Wiktoria Urbańska IV miejsce (50,29s) st. grzbietowy, X miejsce w st. dowolnym (48,85s),Gabriela Wawrzyniak VII miejsce st. grzbietowy i XI w st. dowolnym, Ola Gałązka IX miejsce w st. dowolnym oraz Nikola Wieryszko XII miejsce w st. dowolnym. Wyniki chłopców Olek Gietek IV miejsce w st. dowolnym (47,73s) Dawid Kosiński V miejsce w st. dowolnym (47,85s)

Więcej informacji można uzyskać na stronie http://www.osir.sokolka.pl