25 września 2013 roku na stadionie miejskim odbył się III Lekkoatletyczny Mityng Osób Niepełnosprawnych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie od klasy I do VI. Impreza rozpoczęła się od wspólnego biegu wszystkich uczestników. Hasło tegorocznych zmagań brzmiało "Nie ma przegranych - wszyscy zwyciężają". Następnie zaczęły się konkurencje: bieg na 100, 200 i 400m oraz rzut piłeczką palantową i skok w dal. Zawody, mimo niezbyt sprzyjającej pogody, przebiegły sprawnie i w gorącej atmosferze, a to dzięki emocjom jakich dostarczyli nasi uczniowie. Podczas przerwy zawodnicy mogli skosztować gorącego bigosu, napić się herbaty lub zjeść słodkie bułki. Oczywiście wróciliśmy z medalami. Największym osiągnięciem było zajęcie II miejsca przez ucznia klasy VI a Kacpra Musińskiego w rzucie piłeczką palantową. Udział w mityngu wpływa na rozwój sprawności fizycznej, doświadczania radości i dumy z własnych sportowych osiągnięć. Jesteśmy przekonani, że w następnym roku tych medali będzie znacznie więcej.

Katarzyna Tyborowska