25 czerwca w bibliotece szkolnej odbyła się impreza podsumowująca Rok Czytelniczy 2012/2013. Przybyli na nią uczniowie - laureaci miejskich konkursów recytatorskich i czytelniczych: "Gdzie dzwoniec dzwoni i pluszcz się pluszcze", Baje, bajki bajeczki", "W magiczne krainie Narnii", "Mistrz Czytania", "Moja Biblioteka", "Jeżycjada" oraz szkolnego konkursu na Najlepszego Czytelnika.

Podczas uroczystego podsumowania pracy biblioteki uczniowie i rodzice obejrzeli krótką inscenizację "Tuwim znany i nieznany", która rozpoczęła cykl imprez związanych z obchodami Roku Tuwima. Inscenizacje przygotowali uczniowie z klasy V C.

Uczennice klas szóstych Anna Franciszkowicz i Klaudia Ramatowska przedstawiły pracę biblioteki w minionym roku szkolnym. Zaprezentowali się również uczniowie, którzy odnieśli sukcesy w miejskich konkursach recytatorskich: Wojtek Sokołowski, Daria Godlewska i Wiktor Kacprzyk. Następnie pani dyrektor Jadwiga Kirejczyk wręczyła nagrody i dyplomy laureatom konkursu na Najlepszego Czytelnika oraz podziękowania uczniom, którzy reprezentowali szkołę w konkursach "Mistrz Czytania" i "Jeżycjada". Podziękowała również dzieciom i nauczycielom biblioteki za całoroczną współpracę. Na tym uroczystość dobiegła końca.

Po wakacjach zapraszamy ponownie w progi naszej biblioteki. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy współpracowali z naszą biblioteką. Mamy nadzieję, że poczuli się docenieni, gdyż to dzięki nim biblioteka szkolna tętni życiem i jest miejscem, które wszyscy chętnie odwiedzają.

Życzymy wszystkim słonecznych, beztroskich wakacji. Nie zapominajcie też w czasie wakacyjnych wędrówek o książce, bo przecież można ją zabrać ze sobą do lasu, na plażę, umili nam długą podróż i urozmaici deszczowe dni.

opracowanie i zdjęcia : Hanna Dziubińska, Mirosława Rakowska

Back to Top