W roku szkolnym 2012/2013 klasy I-III objęte były programem "Owoce w szkole". W ramach tego programu uczniowie mieli możliwość spożywać różnorodne zestawy owoców i warzyw. Podczas zajęć odbywały się pogadanki, dyskusje o zaletach spożywania owoców i warzyw. Zwracano uwagę czy drugie śniadanie w szkole zawiera warzywa lub owoce. Uczniowie klasy II A mieli możliwość wykonania plakatów propagujących wielkie wartości odżywcze owoców i warzyw. Bardzo chętnie wykonali też zdrowe, pełne witamin sałatki owocowe lub warzywne. Kolorowo prezentowały się w salaterkach lub arbuzowych miskach. Wszystkich zachęcały do wzbogacania naszych organizmów w witaminy. Będziemy pamiętać: "Jedz owoce i warzywa, a zdrów będziesz. Tak zawsze bywa."

Małgorzata Domaszewska, Alicja Żelazna