Uczniowie klasy IV A i VI E uczestniczyli w tym roku szkolnym w cyklu spotkań zorganizowanych przez Fundację Ocalenie. Podczas zajęć poznawali kulturę innych narodów, min. czeczeńską, indyjską czy sudańską. O swoich krajach opowiadali uchodźcy i emigranci, którzy w Polsce szukają bezpiecznego azylu, miejsca, gdzie można swobodnie żyć. Najbardziej podobało im się spotkanie z Alim z Sudanu, który przybył do Polski, gdyż pokochał piękną Polkę. Okazało się, że 20 czerwca nadarzyła się okazja, by ponownie spotkać tych sympatycznych ludzi, którzy tak ciekawie opowiadają o swoich krajach. Na Starym Rynku w Łomży z okazji Dnia Uchodźcy powstało wielokulturowe miasteczko, które uczniowie naszej szkoły odwiedzili wraz z wychowawczyniami. Mogli przymierzyć regionalne stroje, spróbować smakowitych potraw z kuchni kaukaskiej i posłuchać narodowej muzyki z prezentujących się krajów. Najważniejsza jednak była rozmowa z Hindusem Amitem Goel, z Czeczenką - p Satsitą Khumaidową, Sudańczykiem Ali Siragedienem oraz przybyszem z Wietnamu o egzotycznym nazwisku - Pham Phui Cuong. Naszą szkołę reprezentowali także ucz. klasy VI B i VI A. Był także czas na pyszne lody i spacer po bulwarach. Można o tym poczytać na portalu 4lomza.

To było bardzo interesujące spotkanie.

W. Domalewska, I. Kowalewska, B. Fiłonowicz