12 czerwca wieczorem licznie zgromadzili się w sali 204 rodzice uczniów klasy VI E, by obejrzeć sztukę "4 x Balladyna".

Aktorzy odegrali scenę W chacie Wdowy w różnych konwencjach. Pierwsza scena była odtworzeniem fragmentu "Balladyny" Juliusza Słowackiego. Potem akcja przeniosła się w wiek XXI. Kirkorem okazał się łowca talentów - modelek, inny zrezygnował z Balladyny, gdyż była ciągle chora i zadowolił się sokiem malinowym z Hortex, w trzeciej scence to dziewczyna - Kirka wybierała między Aleksem i Balladynem, który zabicie brata zlecił Leonowi Zawodowcowi.

Aby wszyscy uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności, wystawiono jeszcze współczesną wersję Świtezianki Adama Mickiewicza, w której chłopiec "klął się przy świętym księżyca blasku", że nawet tej Ewki z biolchemu nie chce, tylko dziewczynę spod lasku, by za chwilę ulec czarowi Świtezianki.

Na koniec uczniowie złożyli Rodzicom życzenia, dziękując im za troskę, wsparcie i miłość. Pokazały się także muzyczne talenty - Martyna (klarnet), Ania (gitara) i Dominik (keyboard). Uśmiechem i brawami Rodzice przyjęli wspólnie zaśpiewaną piosenkę ( poznanej na lekcji muzyki) "Kto za tobą w szkole ganiał" z repertuaru Czerwonych Gitar. To było bardzo miłe i serdeczne spotkanie.

Uczniowie klasy VI E z wychowawczynią

Back to Top