29 maja 2013 r. nieco wcześniej niż co roku, na sali gimnastycznej tłumnie zgromadziły się klasy 0-III, aby dopingować pierwszoklasistów w sportowej rywalizacji XIV Turnieju Sportowego klas I. W sportowej rywalizacji brały udział sześcioosobowe drużyny. Imprezę otworzył p. dyrektor Leszek Sobociński i p. dyrektor Jadwiga Kirejczyk. Całość turnieju uświetniły występy par tanecznych uczniów klas pierwszych i drugich prowadzonych przez p. Jacka Baczewskiego. Młodzi sportowcy rywalizowali w następujących konkurencjach: tor przeszkód, skoki i marsz po ławeczce, wyścig na hulajnodze, wyścig w workach oraz wyścig "Dzieci na siodełku" wzbudzający najwięcej emocji, gdyż tu do wspólnej zabawy włączyli się rodzice. Konkurencje przygotowane przez p. Mariolę Wityńską i p. Małgorzatę Januszewską były wcześniej dokładnie wyjaśnione i zademonstrowane uczestnikom. Liczyła się szybkość, dokładność, współdziałanie w grupie, ale przede wszystkim dobra zabawa. Kazda konkurencja wzbudzała wiele emocji. Każdy starał się wykonać swoje zadanie jak najlepiej. Zmaganiom zawodników towarzyszyła radosna atmosfera i głośny sportowy doping kolegów z klas drugich i trzecich. Po wspaniałej i zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców. Najwięcej punktów zdobyła, i tym samym wywalczyła I miejsce klasa I c (wychowawczyni p. Jadwiga Kirejczyk), II miejsce przypadło klasie I e (wychowawczyni p. Dorota Zawadzka), III miejsce klasa I f (wychowawczyni p. Marzena Przybyszewska). Wszystkie klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy, które wręczył p. dyrektor Leszek Sobociński. Na zdjęciach widać, że zabawa była świetna.

Małgorzata Januszewska, Mariola Wityńska