Dnia 10 maja 2013r. sześciolatki z grupy 0 B oraz ich młodsi o rok koledzy udali się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Łomży, aby bliżej przyjrzeć się pracy strażaka. Dzieci dowiedziały się, w jakich akcjach biorą udział strażacy. Miały możliwość obejrzenia wozów i nowoczesnego sprzętu ratowniczego. Niebywałą atrakcją, zarówno dla chłopców jak i dziewcząt, było przymierzanie kasków, kamizelek i całego stroju strażaka. Trzeba przyznać, że Oskar wyglądał imponująco, a przy tym jaki był dumny i poważny. On też, wspinając się po rurze, udowodnił,, że już dziś jest gotowy zostać strażakiem. Największą jednak frajdę sprawiła maluchom zabawa wężem gaśniczym. Spotkanie ze strażakami uświadomiło dzieciom, jak trudna i odpowiedzialna jest ich praca. Mimo to, wielu chłopców postanowiło w przyszłości zostać strażakami.

Bogusława Lendo, Izabela Tomaszewska, Izabela Węgrowska