Stało się już tradycją szkoły, że pod koniec maja lub na początku czerwca uczniowie wraz z nauczycielami wyruszają na wyprawę Śladami Jana Pawła II po naszym mieście, chcąc w ten sposób uczcić rocznicę urodzin i wizyty w Łomży patrona "dziesiątki". 22 maja miejsca związane z osobą błogosławionego Jana Pawła II odwiedzili uczniowie klasy VI E z wychowawczynią. Byliśmy przy ołtarzu papieskim obok sanktuarium Miłosierdzia Bożego, przy pomniku patrona przed Seminarium Duchownym, w łomżyńskiej katedrze, gdzie pokłoniliśmy się przed wizerunkiem Matki Bożej Pięknej Miłości oraz na lądowisku przy skateparku na osiedlu Perspektywa. Tam przy pomniku w kształcie liścia wspólnie recytowaliśmy wiersz "Źródło" napisany przez Jana Pawła II. To była wzruszająca chwila. Nie mogło zabraknąć czasu na sport i rekreację, wszak nasz patron był zapalonym sportowcem. Zajadaliśmy też pyszne lody, a pani opowiadała, że Jan Paweł II również lubił słodkości i po latach wspominał wspaniałe kremówki wadowickie.Wycieczka dostarczyła nam wielu wrażeń. Czujemy, że On wciąż jest wśród nas.

uczniowie klasy VI E z wychowawczynią