Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży ogłosił konkurs czytelniczy dla uczniów szkół podstawowych z Łomży i powiatu łomżyńskiego "W magicznym świecie Narnii". Konkurs miał na celu upamiętnienie 50 rocznicy śmierci Clive'a Staplesa Lewisa oraz rozbudzenie zainteresowania dzieci twórczością pisarza.

Wśród uczniów naszej szkoły temat konkursu wzbudził spore zainteresowanie, gdyż książki z cyklu "Opowieści z Narnii" cieszą się dużą popularnością. Biblioteka szkolna zorganizowała więc eliminacje wewnętrzne, aby wyłonić drużynę, która będzie reprezentowała naszą szkołę w tym konkursie. Odbyły się one 12 kwietnia b.r. Spośród kilkunastu miłośników Narnii wybrałyśmy troje uczniów, którzy wykazali się najlepszą znajomością książek oraz faktów z życia autora.

Oto nasza drużyna:
Julia Nieciecka - uczennica klasy IV D
Konrad Nawrotek - uczeń klasy V D
Maciej Kuliś - uczeń klasy V D

8 maja w towarzystwie grupy wsparcia (ośmioro uczniów z klas IV D i VD) udaliśmy się na eliminacje finałowe do Oddziału dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej. W konkursie wzięło udział 6 drużyn ze szkół łomżyńskich oraz drużyna ze szkoły w Podgórzu. Poziom wiedzy wszystkich uczestników był bardzo wysoki, jednak dzięki znakomitemu przygotowaniu nasza drużyna zdobyła maksymalną liczbę punktów i zajęła pierwsze miejsce! Cieszymy się ze zwycięstwa naszych młodych miłośników Narnii i życzymy im jeszcze wielu sukcesów!

Hanna Dziubińska
Mirosława Rakowska