Uczniowie naszej szkoły odnieśli sukcesy w miejskich konkursach recytatorskich. 18 i 19 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyły się eliminacje miejskie konkursu "Gdzie dzwoniec dzwoni i pluszcz się pluszcze". W kategorii klas I-III drugie miejsce zajął Wojciech Sokołowski z klasy I C (opiekun - p. Jadwiga Kirejczyk). Wyróżnienie otrzymała Weronika Chrostowska z III A (opiekun - p. Renata Opyrchał). Wśród uczniów klas IV-VI drugie miejsce zajęła Daria Godlewska z klasy IV A (opiekun p. Katarzyna Koziatek), zaś trzecie - Laura Narolewska z IV C (opiekun - p. Katarzyna Koziatek). Wyróżnienia otrzymały: Marta Obiedzińska z V C (opiekun - p. Joanna Lewczuk), Anita Szepelska i Anna Franciszkowicz z VI E (opiekun - p. Wiesława Domalewska).

Nasi recytatorzy wzięli też udział w eliminacjach miejskich XXVI Małego Konkursu Recytatorskiego zorganizowanych 23 kwietnia przez Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych. Aleksandra Kulikowska z klasy V C (opiekun - p. Joanna Lewczuk) zajęła drugie miejsce. Wyróżnienia otrzymali: Wiktor Kacprzyk z klasy III E (opiekun - p. Ewa Zalewska) oraz Maciej Kuliś z V D (opiekun - p. Dorota Żbikowska).

23 kwietnia odbył się konkurs "Poezja i Pamięć" zorganizowany w Szkole Podstawowej nr 5. Anna Franciszkowicz z VI E (opiekun - p. Wiesława Domalewska) oraz Katarzyna Natusiewicz z IV C (opiekun - p. Katarzyna Koziatek) zostały wyróżnione. Ponadto Kasia Natusiewicz otrzymała specjalną nagrodę Dyrektora Szkoły. Wszystkim recytatorom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Hanna Dziubińska, Mirosława Rakowska