25 kwietnia 2013r. w ramach realizacji programu "Bezpieczna szkoła, bezpieczny uczeń" odbyło się spotkanie uczniów klas I - III z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej w Łomży. Strażacy opowiedzieli dzieciom na czym polega ich praca i do jakich akcji są wzywani (nie tylko do pożaru). Uczniowie mogli zobaczyć jak wygląda bojowy strój strażaka oraz wyposażenie jakim dysponuje. Dzieci zostały zapoznane z zagrożeniami, jakie na nie czyhają w szkole, w domu, na drodze, a także z zasadami właściwego zachowania się w takich sytuacjach. Strażacy przypomnieli numery alarmowe: 998 do straży pożarnej i 112. Mamy nadzieję, że to spotkanie przyczyniło się do utrwalenia zdobytych na zajęciach wiadomości z zakresu bezpieczeństwa.

Serdecznie dziękujemy strażakom PSP w Łomży za przyjęcie zaproszenia do naszej szkoły.

L. Obiedzińska