Taki właśnie tytuł miało dyktando, do którego przystąpili 23 marca uczniowie trzecich klas z łomżyńskich szkół podstawowych. Szkoła Podstawowa nr 7 w Łomży zorganizowała I miejski Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas trzecich pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Łomża. Oprócz łomżyńskich trzecioklasistów wzięli w nim udział uczniowie z zaprzyjaźnionych szkół im. Adama Mickiewicza z Ostrołęki i Jedwabnego. Łącznie do testu przystąpiło 24 odważnych uczniów, ale także kilkoro dorosłych. Naszą szkołę reprezentowała trójka uczniów z klasy III F, którzy w szkole byli już znani ze swoich zdolności dopisania bez błędów, gdyż w ubiegłym roku szkolnym zdobyli tytuł Mistrza Ortografii klas II. Nasi reprezentanci to: Karolina Kukowska, Marlena Osińska i Maksymilian Aleksander Ramotowski. Do konkursu przygotowywali się oni pod kierunkiem p. Barbary Sobocińskiej i p. Renaty Opyrchał. Karolina, Marlena i Maks podczas dyktanda zmierzyli się z wieloma ortograficznymi pułapkami takimi jak: gruboskórny hipopotam, chimeryczna Bożenka, czy chichoczący Grześ. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że zwycięzcą konkursu została uczennica naszej szkoły - Marlena Osińska, która zdobyła tytuł Mistrza Ortografii Miasta Łomży. Uhonorowana została specjalnym pucharem, dyplomem, a także atrakcyjnymi nagrodami ufundowanymi przez sponsorów konkursu. Cieszymy się, że są wśród nas młodsi uczniowie, którzy znają i przestrzegają trudne zasady polskiej ortografii. Serdecznie gratulujemy Marlenie i pozostałym uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.

Renata Opyrchał