18 marca 2013 r. uczniowie naszej szkoły wraz z laureatami z Łomży, powiatów łomżyńskiego, zambrowskiego, wysokomazowieckiego i kolneńskiego uczestniczyli w oficjalnym podsumowaniu Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych, które miało miejsce w SP nr 5 w Łomży. Uroczystość prowadziła pani Dorota Szymonowicz - Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Łomży, która ciepło i serdecznie powitała nie tylko uczniów, dyrektorów szkół i nauczycieli, ale też gości szczególnych: panie Grażynę Klimek i Tamarę Małachowską reprezentujące Prezydenta Miasta Łomża, członka zarządu województwa podlaskiego - Jacka Piorunka, wicewojewodę podlaskiego - Wojciecha Dzierzgowskiego, Podlaskiego Kuratora Oświaty - Jerzego Kiszkiela - fundatorów nagród dla uczniów, którzy zdobyli więcej niż jeden tytuł Laureata.

Dla społeczności "Dziesiątki" uroczystość ta miała szczególne znaczenie, ponieważ uczniowie "Dziesiątki" zdobyli najwięcej - 35 - tytułów laureatów z całego rejonu, za co dyrektor szkoły Leszek Sobociński otrzymał gratulacje i podziękowania z rąk Kuratora Jerzego Kiszkiela i Wojewody Wojciecha Dzierzgowskiego oraz gromkie brawa od zgromadzonych na sali gości.

Z wielkim wzruszeniem oglądaliśmy również moment uhonorowania osiągnięć naszych szczególnie zasłużonych uczniów - czterokrotnego laureata (j.polski, matematyka, przyroda, j. angielski) - Filipa Wierzbowskiego, trzykrotnych i dwukrotnych zdobywców tytułów laureatów - Michała Grzesiuka (j. polski, j. angielski, informatyka), Patryka Nikonowicza (j. polski, matematyka, informatyka), Mikołaja Ruszczyka (j. polski, przyroda, matematyka), Martę Obiedzińską (j. polski, przyroda), Macieja Kulisia (j. angielski, matematyka), Anitę Szepelską (j. polski, plastyka), Maję Zambrzycką (j. polski, j. angielski). Warto podkreślić, że wśród tegorocznych laureatów troje z nich powtórzyło sukces, zdobywając ten tytuł ponownie. Są to Julia Głębocka (j.polski), Wiktoria Perzanowska (j. polski), Patryk Nikonowicz (informatyka).

Po uroczystości w SP 5 i po powrocie jej uczestników w mury "Dziesiątki" w Sali Papieskiej miało miejsce szkolne podsumowanie konkursów. Dyrektor szkoły podziękował i pogratulował nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do konkursów, i wręczył im symboliczne róże. Następnie odbyła się krótka część nieoficjalna. Uczniowie, nauczyciele i dyrekcja posilili się słodkimi wypiekami oraz pizzą, sponsorowaną przez panią Annę Ciochanowską - właścicielkę pizzerii Diavolo. Jesteśmy dumni z każdego sukcesu naszych uczniów. Gratulujemy również rodzicom i nauczycielom, którzy wydobywają z młodzieży to, co jest w niej najwartościowsze. Wszystkim życzymy dalszych sukcesów.

Oto pełna lista laureatów i finalistów.

zdjęcia Jolanta Siwik