Nasza szkoła uczestniczy w Ogólnopolskim Programie edukacyjnym "Moje miasto bez elektrośmieci". Program realizowany jest przez uczniów klas trzecich. Celem programu jest kształtowanie właściwych postaw ekologicznych poprzez sygnalizowanie uczniom zagrożeń, jakie dla środowiska stanowią elektrośmieci, wskazanie, w jaki sposób można te zagrożenia zminimalizować oraz motywowanie ich do podejmowania działań sprzyjających ochronie środowiska. Kluczowym elementem programu jest Fundusz Oświatowy, dzięki któremu szkoły mają szansę otrzymać bezpłatnie pomoce dydaktyczne. Fundusz zasilany jest ze zbiórek elektrośmieci, dlatego jednym z istotnych zadań szkoły jest zachęcenie mieszkańców miasta do oddawania elektrośmieci, za które przekazywane są kupony. Za zebrane kupony szkoła otrzymuje punkty, a te z kolei może wymienić na wybrane pomoce dydaktyczne.

Zapraszamy Rodziców do aktywnego włączenia się do programu i wsparcie naszej szkoły. Wystarczy oddać gromadzone w domu elektrośmieci do punktu zbiórki oraz zachęcić znajomych i przyjaciół, by także włączyli się do akcji. Więcej informacji na stronie: www.moje-miasto-bez-elektrosmieci.pl

Punkt zbiórki elektrośmieci - Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Z.B. w Łomży przy ul. Poznańskiej 141 / w godz. 7.00 - 15.00/

Pedagog Wanda Majewska