Janusz Korczak - przyjaciel dzieci.

W ramach projektu obchodów Roku Janusza Korczaka uczniowie z klas IV e i VI c pod kierunkiem pani Mirosławy Bienieckiej przygotowali program słowno - muzyczny pt. "Janusz Korczak - przyjaciel dzieci", który obejrzeli wszyscy uczniowie szkoły wraz z nauczycielami. Program składał się z prezentacji multimedialnej na temat życia i twórczości wielkiego polaka, pedagoga, pisarza, społecznika, wierszy poświęconych Jego pamięci oraz wzruszającej sceny z filmu. A. Wajdy - "ostatnia droga Korczaka i jego dzieci". Na wyjątkowy nastrój wpłynęła muzyka żydowska oraz piosenka pt. "Odpowie ci wiatr" w wykonaniu uczennicy z klasy VI c. Spotkanie było okazją do podsumowania działań realizowanych szkole w okresie od września do grudnia, których koordynatorem była pedagog szkolna. Uczniowie, którzy uczestniczyli w konkursach literackich i plastycznych otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy. Została nagrodzona również pani Renata Opyrchał, która zajęła I miejsce w konkursie - "Najciekawszy scenariusz lekcji o Korczaku." Gratulujemy ! Pamiętajmy o Januszu Korczaku, wybitnym pedagogu, który całe swoje życie poświęcił dzieciom. Kochał dzieci, rozumiał je, walczył o ich prawa i poszanowanie ich godności. Był przyjacielem dzieci.

Wanda Majewska