Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II w Łomży przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń pod patronatem Pani Krystyny Szumilas - Minister Edukacji Narodowej. 19 listopada 2012r. w ramach zadań przewidzianych regulaminem konkursu klasy VI A i VI E wraz z opiekunami panią Beatą Obrycką I panią Katarzyną Koziatek udały się do Urzędu Miejskiego w Łomży, do którego zaprosiła nas Przewodnicząca Komisji Bezpieczeństwa i Porządku- Pani Alicja Agata Gołaszewska. Poznaliśmy poszczególne wydziały oraz równorzędne jednostki organizacyjne, a także zwiedziliśmy nową cześć ratusza. Spotkaliśmy się z prezydentem naszego miasta Panem Mieczysławem Czerniawskim. Zobaczyliśmy również Salę Konferencyjną. Tam wypowiadaliśmy się na różne tematy dotyczące bezpieczeństwa oraz zadaliśmy kilka pytań Przewodniczącej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku. Lekcja w Urzędzie Miejskim bardzo nam się podobała. Szczególną uwagę zwróciliśmy na Salę Konferencyjną, gdzie mogliśmy wcielić się w rolę radnego miasta.